17 вересня 2018 року відбулося чергове засідання госпітальної ради Бородянського госпітального округу

Протокол №6

Від 17.09.2018 року

Засідання членів госпітальної ради Бородянського госпітального округу

Місце проведення:

 КЗ «Вишгородська ЦРЛ», м.Вишгород, вул.Кургузова,1

ІІ поверх, актова зала

14.00

Присутні:

Клюзко Іван В’ячеславович – голова госпітальної ради БГО, головний лікар КЗ «Вищгородська ЦРЛ»,

Шумак Оксана Петрівна, заступник  голови Іванківськоїрайонної ради та заступник голови Бородянського ГО;

Комісарова Інна Валентинівна – заступник голови Бородянського ГО;

Семко Наталія Григорівна – заступник міського голови Ірпінської міської ради;

Савенко Олег Васильович –  головний лікар Поліського району

Кадун Оксана Миколаївна – головний лікар Іванківського району;

Джам О.І.- головний лікар КНП «Бучанський міський центр ПМСД»

Бідула Людмила Миколаївна-головний лікар КЗ «Ірпінська центральна міська лікарня»;

Чебишев Ігор Сергійович – головний лікар КЗ БРР «Бородянська районна лікарня»;

Головаш Андрій Володимирович- завідуючий інформаційно-аналітичним відділомКЗ БРР «Бородянська районна лікарня»;

Соловйова Юлія Олександрівна – депутат Пісківської селищної ради ОТГ;

Шилан Н.П.-заступник головного лікаря з медичної частини  КЗ «Вишгородська ЦРЛ», секретар Бородянського госпітального округу.

Відсутні: Мельник Марина Гурамівна та Матюшенко Лариса Анатоліївна.

 Порядок  денний:

 1.Зміна складу членів госпітальної ради  (далі ГР).

2.Затвердження графіку засідань ГР на ІІ півріччя 2018 року.

3.Обговорення  проекту наказу МОЗ України «Про затвердження об’єму надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги, що повинні забезпечуватись багатопрофільними лікарнями інтенсивного лікування першого та другого рівнів та змін до Порядку регіоналізації перинатальної допомоги».

4.Проблемні питання діяльності госпітального округу та шляхи їх вирішення.

5.Різне.

Пропозицій до порядку денного не надійшло, підтримано одноголосно.

По першому питанню слухали голову ГР Клюзка І.В.

Він повідомив, що Рішенням 47 сесії сьомого скликання Ірпінської міської ради від 06.02.2018 року до госпітальної ради Бородянського госпітального округу делеговано Бідулу Людмилу Миколаївну- головного лікаря КЗ «Ірпінська центральна міська лікарня» на місце Тумасова (копія Розпорядження додається).

По другому питанню слухали секретаря ГР Шилан Н.П.

Запропоновано  встановити графік засідань – один раз на квартал та за необхідністю.

Головним лікарем КЗ БРР «Бородянська ЦРЛ» Чебишевим І.С. запропоновано до кінця року провести,крім сьогоднішнього,  ще одне  планове засідання  в листопаді 2018 року.  За ініціативою членів госпітальної ради, при потребі, буде проведено позачергове засідання.

Голосували за таку пропозицію:

«Так» – 12;

«Проти» – не має;

«Утримались» – не має.

Рішення прийнято.

По третьому питанню виступив голова ГР Клюзко І.В.

Члени ГР були ознайомлені з   проектом  наказу МОЗ України «Про затвердження об’єму надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги, що повинні забезпечуватись багатопрофільними лікарнями інтенсивного лікування першого та другого рівнів та змін до Порядку регіоналізації перинатальної допомоги».

 Під час обговорення виникли основні питання:

 1. Місцева влада, що є власником комунального майна, не вважає доцільним приймати до відома бачення розвитку медицини в контексті формування госпітального округу, а самостійно приймає рішення про розвиток підпорядкованих медичних закладів.
 2. Не визначено, яку юридичну силу мають рекомендації ГР, як дорадчого органу, для органів місцевогосамоврядування.
 1. В проекті наказу не вказано чітко джерел фінансування медичних закладів в окрузі.
 2. Також, в проекті наказу не вказані механізми впливу рішень госпітальних рад на міжрегіональні фінансові трансфери.
 3. Члени ГР зазначили, що згідно з вимогами до медичних закладів надання вторинної допомоги, жодна з районних лікарень розташованих на території Бородянського ГО не відповідає, на сьогодні, вимогам БЛІЛ другого рівня.
 4. В проекті наказу не встановлено, які заклади є структурами третинного рівня. Відсутні чіткі інструкції щодо механізму переведення пацієнтів до установ третинного рівня, та на яку з установ буде покладено забезпечення транспортування до установ третинного рівня.
 5. Не зрозуміло чи є доцільність створення на базі ЛІЛ  другого рівня великої кількості відділень (наприклад ревматологія, ендокринологія, гематологія,нефрологія, комбустіологія) з огляду на те, що допомога яка надається в цих відділеннях є плановою та не відноситься до екстреної або ургентної медичної допомоги
 1. Обов’язкове врахування існуючого кадрового дефіциту, як важливої складової функціональної потужності лікарень, з огляду на розширення функціоналуЛІЛів під час їх створення.
 2. В проекті наказу не визначено установи, що будутьзабезпечувати надання допомоги дитячому населенню, а саме:нейрохірургічну,травматологічну,ЛОР та офтальмологічну допомогу.Також не визначено забезпечення надання медичної допомоги хворим на туберкульоз, психіатричним та наркологічним хворим.

Вирішено:

 1. На даному перехідному етапі медичної реформи вторинної ланки в госпітальному окрузі неможливо утворити БЛІЛ другого рівня.
 2. Звернутись до місцевих рад Бородянського госпітального округу з листом, щодо погодження з госпітальною радою округу, намірів відкривати нові відділення або будувати нові медичні заклади.
 3. Ініціювати проведення засідання ГР з представниками органів місцевого самоврядування, що входять до ГО, з метою визначення можливих обсягів та джерел фінансування медичних закладів округу.
 4. Членам ГР, делегованих місцевими радами, надати пропозиції стосовно переліку питань, які підлягають розгляду на засіданні ГР в листопаді 2018 року.

Термін:до 22.10.2018 року.

По четвертому питанню виступив голова ГР Клюзко І.В.

Він звернув увагу, що  в первинних документах округ називався «Північним», потім з невідомих причин змінилась назва на «Бородянський». Так як протоколи засідань ГР повинні друкуватись в місцевих засобах масової інформації,  та на сайті місцевої ради адміністративної території,визначеної центром госпітального округу, запропоновано звернутись до Київської обласної державної адміністрації з листом про зміну назви «Бородянський ГО»  на «Північний ГО».

Питання винесено на голосування:

«Так»-9

«Проти»-1

«Утримались»-2

Рішення прийнято.

Різне.

Головний лікар КЗ БРР «Бородянська районна лікарня»

Чебишев Ігор Сергійович повідомив, що після проведення виїзного засідання ГР в м.Бородянка, терапевтичне відділення, що знаходилось в смт.Немішаєво, перенесено в Бородянську ЦРЛ.

Головний лікар КЗ «Ірпінська центральна міська лікарня» Бідула Т.М. доповіла, що через обмежене фінансування, проект будівництва стаціонарного корпусу в м.Ірпінь змінено і планується побудувати лише 4 поверхи, де будуть розміщенні дитяче відділення, акушерство та гінекологія. Всі інші відділення так і будуть знаходиться в м.Буча.

Запропоновано протокол засідання ради опублікувати на сайтах місцевих рад ГО, сайтах ЦРЛ та надіслати до Департаменту охорони здоров’я КОДА.

Голосували за таку пропозицію:

«Так» – 12;

«Проти» – не має;

«Утримались» – не має.

Рішення прийнято.

 

Голова госпітальної ради

Бородянського госпітального округу                             І.В.Клюзко

Секретар ГР                                                                           Н.П.Шилан