Проходження МСЕК безоплатно — це право, яке гарантує держава.

Під час візиту на Дніпропетровщину міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко представив нового керівника державної установи «Український науково-дослідницький інститут медико-соціальних проблем інвалідності» та зауважив, що всі медико-соціальні експертні комісії (МСЕК) мають працювати відповідно до нормативно-правових актів, які спрощують проходження експертизи у воєнний час.“Через повномасштабне вторгнення росії на територію України та внаслідок їх терористичних дій ми маємо зростання показників інвалідизації серед українців. Тому питання встановлення інвалідності або продовження її строку наразі хвилюють багато українських родин. І робота МСЕК сьогодні полягає в підтримці таких пацієнтів та усілякому сприянні, а не в створенні їм перепон. Нещодавно Президент України у відповідь на одну із петицій звернув увагу Уряду на наявність проблем у роботі МСЕК щодо фактів їх непрозорої діяльності. І зараз наше головне завдання подолати це ганебне явище. Не задумуючись будемо змінювати управлінців там, де буде спротив. І, як ми бачимо сьогодні, національних закладів це також стосується. Вдячний правоохоронцям, які активно викривають злочинні дії осіб, що фальсифікують довідки МСЕК”, — зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

✅Зауважимо, що якщо термін інвалідності добіг кінця під час дії воєнного стану, то інвалідність продовжується автоматично без перекомісії до кінця дії воєнного стану та впродовж 6 місяців після його припинення/скасування. Також спрощено процедуру встановлення інвалідності. Під час війни інвалідність можна встановити заочно та незалежно від місця реєстрації, проживання чи перебування особи.У разі, коли особа звертається для встановлення інвалідності та не може прибути на огляд до МСЕК, така комісія може приймати рішення про встановлення інвалідності заочно на підставі направлення лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я.МОЗ наголошує, що укладання декларації між пацієнтом, що є внутрішньо переміщеною особою, та лікарем, який оформлює направлення на МСЕК, не потрібно, адже для того немає законодавчих підстав.

У Міністерстві охорони здоров’я відбулося засідання Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу

«За останні 7 місяців кожен, хто працює в системі протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, прийняв на себе виклики, пов’язані з повномасштабним вторгненням росії, і зміг налаштувати роботу відповідно до вимог часу. Нам довелося переглянути пріоритети та запустити нові напрями діяльності: організацію транспорту для гуманітарних конвоїв для поставки ліків, продуктів харчування, товарів першої необхідності, евакуацію людей та обладнання, організацію притулків, збір коштів та залучення додаткової донорської підтримки далеко за межі звичних програм у сфері протидії ВІЛ/СНІДу та туберкульозу. Це дозволило не лише встояти системі, а і зберегти актуальність чинних програм профілактики, діагностики та лікування туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, а також підтримати наших захисників і всіх, хто постраждав від війни. Водночас маємо розуміти, що ми потребуємо подальшої адаптації програм міжнародної підтримки для реагування на поточні виклики», — зазначив під час виступу міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

ПОПРИ ЗАБОРОНУ ВІДВІДУВАТИ ЛІСИ, В УКРАЇНІ РЕЄСТРУЮТЬСЯ ВИПАДКИ ОТРУЄНЬ ДИКОРОСЛИМИ ГРИБАМИ

Правила, які допоможуть уникнути отруєння грибами:

 • найкраще відмовитися від споживання дикорослих грибів, замінивши їх грибами, які вирощують штучно, належно контролюють і продають у торговельній мережі;
 • не купуйте свіжі/сушені/солені/консервовані гриби на стихійних ринках;
 • уважно оглядайте гриби, звертайте увагу на колір капелюшка, губки, ніжки;
 • удома ще раз ретельно перевірте гриби — усі сумнівні треба викинути;
 • не куштуйте сирі гриби;
 • варіть гриби не менше трьох разів, щоразу у свіжій підсоленій воді не менше 30 хв;
 • зберігайте страви з грибами в холодильнику в емальованому посуді не більше доби.

Увага! Не годуйте грибами дітей. Не можна вживати гриби вагітним та жінкам, які годують груддю.

Симптоми грибного отруєння можуть з’являтися в різний час — від 30 хвилин до кількох діб — залежно від виду грибів, які ви вживали.

Симптомами грибного отруєння можуть бути: запаморочення, нудота, сильна спрага, судоми, посиніння губ, нігтів, похолодіння рук та ніг, галюцинації, розлад або втрата свідомості, порушення дихання та серцевої діяльності.

Перша допомога в разі отруєння грибами:

 • терміново телефонуйте до «швидкої» — загальний номер 103;
 • промийте шлунок простою водою;
 • дотримуйтеся постільного режиму;
 • пийте багато рідини (вода, підсолена вода чи прохолодний чай) — це допоможе відновити водно-сольовий баланс та вивести токсини;
 • прийміть сорбенти.

Якщо після споживання грибів ви спостерігаєте в себе або своїх близьких симптоми отруєння — негайно викликайте «швидку». Не викидайте залишки грибів — їх дослідження допоможе лікарям швидше визначити вид отрути, яка потрапила в організм.

Докладніше про ознаки отруєння, першу допомогу, а також перелік отруйних грибів — у брошурі «Небезпечні гриби. Що варто знати»

© Державна установа «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України», 2022

Конкурс журналістських робіт «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади» – 2022

Міністерством розвитку громад та територій України 18 травня 2022 року
оголошено проведення Всеукраїнського конкурсу журналістських робіт
«Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади» – 2022
(далі – Конкурс). Варто зазначити, що мета конкурсу – підтримка журналістів
регіональних ЗМІ, зокрема в цей непростий для країни час.
Партнером Конкурсу «Програмою Ради Європи «Децентралізація і реформа
публічної адміністрації в Україні» збільшено преміальний фонд для переможців:
І місце – 25 тис. грн.; ІІ місце – 20 тис. грн.; ІІІ місце – 15 тис. гривень.
Тематичні пріоритети Конкурсу
Застосування принципів доброго демократичного врядування на місцевому рівні
під час війни.
Взаємодія органів державної влади та органів місцевого самоврядування в
протидії військовій агресії й захисту територіальної цілісності та суверенітету
держави.
Лідерство в місцевому самоврядуванні в умовах воєнного стану.
Інноваційні приклади прийняття рішень органів місцевого самоврядування на
першочергові потреби територіальної оборони та підтримку місцевої інфраструктури
громад.
Герої та героїні, які захищають громади, свободу та свій вибір.
Співпраця місцевого самоврядування та громадянського суспільства.
Згуртованість і співробітництво громад, міст-побратимів.
Збереження та розвиток місцевої економіки, створення нових робочих місць,
залучення зовнішніх ресурсів.
Самозабезпечення громад продуктами харчування і товарами першої
необхідності.
Забезпечення надання якісних публічних послуг у громаді.
Інтеграція внутрішньо переміщених осіб.
Ліквідація наслідків збройної агресії та відновлення життєдіяльності громад.

Детальніше про Конкурс https://www.minregion.gov.ua/napryamki-diyalnosti/rozvytok-mistsevoho-samovryaduvannya/vseukrayinskiy-konkurs-zhurnalistskih-robit-z-tematiki-reformuvannya-mistsevogo-samovryaduvannya-ta-teritorialnoyi-organizatsiyi-vladi/vseukrayinskyj-konkurs-zhurnalistskyh-robit-reformuvannya-misczevogo-samovryaduvannya-ta-terytorialnoyi-organizacziyi-vlady-2022-rik/