7 квітня – Всесвітній день здоров’я


      Найголовніше в житті кожної людини  – здоров’я. Від стану здоров’я залежить все, абсолютно все в нашому житті. Для того, щоб підкреслити важливість збереження здоров’я, закликати нас берегти власні сили і вчитися звертати увагу на сигнали, що подає організм, було створене особливе свято – День здоров’я
      Як і більшість міжнародних свят соціальної спрямованості, День здоров’я має фіксовану дату, тобто щороку відзначається одного і того ж числа, незалежно від дня тижня. ООН запропонувала святкувати його 7 квітня. Для вибору такої дати в ООН були серйозні передумови – саме 7 квітня 1948 року  була створена Всесвітня організація охорони здоров’я, або скорочено ВООЗ. Через два роки після створення ВООЗ – у 1950-ому – з’явилося і нове свято.
      До Всесвітньої організації охорони здоров’я на сьогоднішній день входять 194 країни, і всі вони відзначають День здоров’я, присвячуючи цій даті численні заходи, пов’язані зі сферою охорони здоров’я.
      У 1994 році на чергових зборах ВООЗ була прийнята резолюція: присвячувати кожне свято певній темі. Таким чином до найскладніших, «наболілих» питань залучається максимальна увага. Перший такий «вузькоспеціальний» День здоров’я відзначався в 1995 році, його темою була проблема важкого захворювання – «Глобальне викорінення поліомієліту». Наступними темами були «Здорові міста для кращого життя», «Безпечне материнство», «Безпечна кров починається з мене» (у рік донора), «Депресія: давай поговоримо» та інші.
Здоров’я для всіх
                                          (принципи ВООЗ)
      Загальне охоплення послугами охорони здоров’я означає, що всі люди можуть отримувати якісні послуги охорони здоров’я там і тоді, де і коли вони їх  потребують, не відчуваючи при цьому фінансових труднощів.
      Ніхто не повинен робити вибір між хорошим здоров’ям та іншими життєвими потребами.
      Загальне охоплення послугами охорони здоров’я – це ключ до здоров’я та благополуччя народів і країн.
      Загальне охоплення послугами охорони здоров’я досяжне. Деякі країни домоглися великих успіхів. Їх завдання – підтримувати охоплення на рівні, що відповідає очікуванням людей.
      Різні країни по-різному просуваються до загального охоплення послугами охорони здоров’я – універсального засобу не існує. Але кожна країна повинна докладати зусилля для забезпечення загальним охопленням послугами охорони здоров’я.
      Для забезпечення дійсно загального обслуговування охорони здоров’я необхідно, щоб системи охорони здоров’я були орієнтовані не на хвороби і інститути, а на людей.
      Кожен може зробити внесок у забезпечення загального охоплення послугами охорони здоров’я, взявши участь в обговореннях.
      Якість охорони здоров’я є одним з критеріїв, які визначають якість життя людини. Згідно статистичних даних, Україна є одним з лідерів по кількості ліжок на 1000 жителів, що є свідченням низької якості медичних послуг. Сучасна система охорони здоров’я іде шляхом підвищення якості медичних послуг, впровадження новітніх технологій, що і дозволяє зменшувати цей показник.
      Залучення суспільства до проблем громадського здоров’я є одним із важливих факторів його збереження. Наприклад, недавно створена громадська організація “Платформа здоров’я” активно долучається до розбудови цілісної системи, метою якої є покращення умов життя та праці наших громадян. Її мета – європейські стандарти життя, де право на здоров’я громадянина стане найвищою цінністю держави.
        «Платформа здоров’я» підтримує заходи, що будуть проводитися в Україні з нагоди Всесвітнього дня здоров’я, та закликає приєднатися до відзначення цієї дати центральну та міську владу, департаменти та управління охорони здоров’я, громадські організації та громадян України.

КНП КОР “Київський обласний центр здоров’я”